Selgusid DR ja DP hangete võitjad

Sotsiaalministeeriumis kahe e-tervise projekti, digiregistratuuri ja digipiltide teostajate leidmiseks korraldatud riigihangetel selgusid firmad, kes hakkavad välja töötama IT-süsteemide tehnilisi lahendusi. Mõlemale hankele laekus üks pakkumine, digiregistratuuri puhul AS Medisofti ja AS Cell Networki ühispakkumine ja digipiltide hankele AS Microlink Eestilt. Mõlemad pakkumised kuulutati hankekomisjoni poolt edukaks. Partneritega lepingu sõlmimiseni loodetakse jõuda detsembris, infosüsteemide valmimistähtaeg on 2007. a lõpp.

Digiregistratuur ja digipildid on osa e-tervise infosüsteemist, mille eesmärk on võimaldada paremat infovahetust Eesti haiglate ja arstide vahel. E-tervise infosüsteemi moodustavad neli projekti – digitaalne tervislugu, digiregistratuur, digipildid ja digiretsept, mille loomist rahastatakse EL Struktuurifondist 36 miljoni krooni ulatuses. Projektide lõpptähtaeg on 2008. a suvel.

Digiregistratuuri projekti raames luuakse arstidele ja patsientidele läbi keskse portaali vastuvõtule ja uuringule aja broneerimise ja teenuse tellimise võimalus, mis võimaldab patsiendi mugavamat teenindamist. Patsient saab valida, muuta ja tühistada enda jaoks sobivaimat vastuvõtuaega erinevates süsteemiga liidestatavates raviasutustes. Digiregistratuuri infosüsteem ei vaheta välja hetkel meditsiiniasutustes kasutusel olevaid süsteeme.

Digipiltide projekti rakendudes on röntgeni ja muude radioloogiliste uuringute digitaalsed pildid kättesaadavad kõikidele arstidele üleriigiliselt ning see võimaldab säästa patsienti dubleerivatest uuringutest, kui ta lisauuringuid ei vaja.

Käesoleva aasta juulis valiti välja ka digitaalse terviseloo teostaja, Hewlett-Packardi, Microlinki ja Icefire konsortsium, kes alustas sügisel tehnilist projekteerimist.