E-tervise SA delegatsioon kohtus Riias Läti terviseministriga

Eesti E-tervise Sihtasutuse delegatsioon kohtus täna Riias Läti terviseministri Guntis Belēvičsiga. Eesti tervishoiust ja e-tervise alasest arengust kõnelenud sihtasutuse juht Raul Mill rõhutas, et patsientidele ja arstidele on kvaliteetse, mugava ja kiire e-teenuse pakkumine väga vajalik. Ta tõi välja, et eriti oluline on e-tervise teenuste, millest võib sõltuda inimese ravitulemus ja isegi elu, kvaliteedi säilitamine ja tõstmine.

Ta tõi esile, et nõudlus digitaalsete terviseandmete ja teenuste vastu on tõusmas enamikes maades ning on väga meeldiv kui naaberriigis tuntakse nii kõrgel tasemel huvi Eestis pakutavate e-lahenduste vastu. „Meil arendatud unikaalne süsteem, mis ühendab kogu riigi tervishoiuasutusi ja kus patsient saab igal hetkel vaadata oma raviandmeid, mis on koondatud kesksesse andmebaasi, on väärt kogemus jagamaks seda ka teistele,“ sõnas ta.

Mill tõi näiteks juba 7 aastat töös olnud Eesti tervishoiuasutusi ühendava tervise infosüsteemi (www.digilugu.ee), kus on enam kui 1,4 miljoni inimese raviandmed ning mida kasutab üle 11 000 tervishoiutöötaja ja 150 000 patsienti. Seejuures on kahel viimasel aastal süsteemi kasutus märgatavalt tõusnud. Igas kuus tehakse süsteemi üle miljoni päringu ning süsteemi edastatakse üle poole miljoni ravidokumendi.

Läti terviseminister tunnustas Eesti e-tervise alaseid edusamme ning avaldas valmisolekut luua eeldused niisuguse süsteemi arendamiseks ka oma kodumaal.

Aivar Jarne
E-tervise Sihtasutuse kommunikatsioonijuht