Elektrooniline hambaravikaart muutus kohustuslikuks

Alates 1. juulist 2015 tekkis hambaarstidel kohustus saata andmeid tervise infosüsteemi elektroonilise hambaravikaardi koosseisus. Tervise infosüsteem (TIS) on keskne riiklik andmekogu, mille vahendusel saavad tervishoiuteenuste osutajad andmeid vahetada, sh näha teiste arstide poolt patsiendi kohta saadetud terviseandmeid.

Selleks, et andmeid oleks võimalik TISi saata, tuleks esimese eeldusena hambaravi käigus tekkinud terviseandmed digitaalselt dokumenteerida. Paberkandjalt raviandmete saamine digitaalsele kujule on oluline osa, mis puudutab peamiselt neid arste, kes on praeguseni oma töö käigus tekkinud raviandmeid vaid paberil dokumenteerinud.
Lisaks tervishoiuteenuste osutaja kohustusele andmeid edastada TISi on arstidel õigus TISist ravisuhte olemasolul ravitööks vajalikku infot ka pärida. See tähendab, et ka hambaarstid võivad ravitööks pärida TISist andmeid, mille on edastanud sinna teised arstid. Näiteks paneb TIS kokku erinevatelt TISi edastatud dokumentidelt patsientide kohta aegkriitilised andmed (allergiad, viimased operatsioonid, ravimid jne).

Lisaks on kõik TISi edastatud andmed nähtavad ka patsiendile endale selleks loodud patsiendiportaali kaudu. Patsiendi kohta kogutud terviseinfo on nähtav aadressil www.digilugu.ee. Patsiendina saab enda kohta käivat infot vaadata logides sisse ID-kaardi või mobiili IDga.

Aivar Jarne
E-tervise Sihtasutuse kommunikatsioonijuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.; mob 5135115