Ateenas käsitleti e-tervise arenguid

Kreekas Ateenas toimunud Euroopa e-tervise foorumil esinenud Euroopa Komisjoni asepresident Neelie Kroes tõi positiivse näitena esile Eesti e-tervise arendamist, kus kõik inimesed saavad internetis turvaliselt vaadata oma terviseandmeid ning enamik arste sisetab andmeid digitaalselt.

Sotsiaalministeeriumi asekantsler ja Eesti E-tervise Sihtasutuse Nõukogu esimees Ivi Normet käsitles oma foorumil peetud kõnes terviseandmete turvalisuse ning piiriülese andmevahetuse teemat. Ta tõi esile, et rahvusvaheliseks koostööks erinevate e-tervise alaste projektide elluviimiseks on vaja rohkemat kui vaid riikide tervisejuhtide head tahet. Erinevate riikide tervisesüsteemid baseeruvad erineval tarkvaral ning nende süsteemide ühendamiseks on vaja moodsaid lahendusi. Ta tõi näiteks Eesti x-tee platvormi, mida saab kasutada nii avalik- ja erasektor riigisiseselt kui ka rahvusvahelise koostööna.

E-tervise Sihtasutuse juhi Raul Milli ettekanne keskendus Eesti kogemusele riigiülese patsiendiportaali ja patsientidele suunatud teenuste välja arendamisel. Ta rõhutas, et olukorras, kus raviandmed on patsiendile kättesaadavad tuleb järgmise sammuna panustada lahendustele, mis aitavad tõsta patsiendi teadlikkust raviprotsessist ning selle parema mõistmise kaudu aitaks tõhusamalt kasutada nii patsiendi kui arsti aega.

E-tervise Sihtasutuse ekspert, doktor Peeter Ross esines paralleelsessioonil seoses Momentum projektiga, mille osaline on ka Eesti e-tervis. Rääkides telemeditsiiini rakendamise võimalustest tõi ta esile muutuste juhtimise ja organisatsioonis rakendamise osa. Momentum on üle-euroopaline võrgustik, mille eesmärgiks on telemeditsiiini alaste kogemuste jagamine ning juhiste väljatöötamine telemeditsiini edukamaks ja laialdasemaks kasutamiseks.

Seekordne e-tervise foorum Ateenas keskendus rahvusvaheliste projektide arendamisele ning rahvastiku vananemisega seotud digitaalsete terviseteenuste tõhusamale rakendamisele. Lisainfo aadressil: www.eHealth2014.org.

Aivar Jarne,
E-tervise Sihtasutuse kommunikatsioonijuht,
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., mob 5135115