Brasiilia parlamendisaadikud tutvusid e-tervisega

Brasiilia Rahvuskongressi Esindajatekoja teaduse, tehnoloogia, kommunikatsiooni ja informaatika komisjoni liikmed Júlio Campos (delegatsiooni juht), Paulo Henrique Lustosa ja Ruy Carneiro külastasid täna Eesti E-tervise Sihtasutust ning tutvusid selle tööga.

Külalistega kohtunud sihtasutuse juht Raul Mill tõi esile kaasaegsete e-teenuste pakkumise vajaduse tervise valdkonnas, mis on kasulikud nii patsientidele kui ka tervishoiutöötajatele. "Nõudlus digitaalsete terviseandmete ja teenuste vastu on tõusmas kogu maailmas ning on heameel jagada Eesti sellealast kogemust ka niisugusele kaugele maale kui Brasiilia," ütles ta.

Parlamendiliikmed tundsid huvi nii tervishoiu valdkonna e-teenuste kui ka kogu Eesti tervishoiusüsteemi vastu laiemalt. Erilist tähelepanu pälvisid patsiendiportaal, digireptseptide ning e-tervise valdkonna finatseerimise küsimused. Júlio Campos märkis, et Brasiilial on Eestilt nii mõndagi õppida selles vallas. Riikide suuruste vahe ei luba Eesti kogemust küll otse rakendada, kuid palju kasulikke näpunäiteid saame ometi kaasa, ütles ta.

Brasiilia parlamendisaadikud viibivad Eestis Riigikogu kutsel, et tutvuda meie e-lahendustega. Visiidi käigus on neil muuhulgas kohtumised majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis, riigikantseleis, IT demokeskuses, maksu- ja tolliametis, NATO küberkaitsekeskuses ja e-riigi akadeemias.