Eesti on e-tervise eeskuju

Täna Kasahstani Vabariigis Almatõs toimuval rahvusvahelisel konverentsil tutvustas sotsiaalminister Taavi Rõivas enam kui 70 riigi esindajale Eesti e-tervise süsteemi. Konverentsil tuli korduvalt esile, et Eesti on üks aktiivsemaid ja edukamaid e-tervise rakendajaid maailmas.

„Tänu e-lahendustele saavad nii arstid kui ka patsiendid kiiremini ligi terviseandmetele,“ ütles Taavi Rõivas ettekandes. „Riik uuendab pidevalt e-tervise süsteeme ja statistika näitab, et muudatused toovad kaasa e-teenuste aina suurema kasutatavuse,“ lisas Rõivas.

Sotsiaalministeerium eraldab järgmisel aastal Eesti E-tervise Sihtasutusele terviseinfosüsteemi haldamiseks ja arendamiseks ning e-tervise projektide koordineerimiseks üle 2,3 miljoni euro. Järgmisel aastal arendame edasi digitaalset pildiarhiivi ja saatekirja. See tähendab, et patsient ei pea ühtegi saatekirja või röntgenpilti arsti juurde ise kaasa võtma. Arst näeb neid digitaalsel kujul. Hetkel on e-tervise keskses infosüsteemis üle 11 miljoni erineva meditsiinidokumendi ja 684 terviseteenuse osutajat on ühendatud süsteemiga.

6.-7. novembrini toimub Kasahstani Vabariigis Almatõs Alma-Ata deklaratsiooni 35.aastapäevale pühendatud rahvusvaheline konverents. Konverentsil keskendutakse perearstiabile tervishoiu süsteemis ja arutletakse, kuidas tagada koostöö rahvusvaheliste ja juhtivate ekspertidega tervishoius.

Taavi Rõivas osales peaesinejana sessioonis, kus arutati nõuetekohaste infotehnoloogia rakenduste kättesaadavust ja kasutamist. Muuhulgas vahetati mõtteid, kuidas viia läbi tehnoloogilisi uuendusi toetamaks ravi järjepidevust perearstiabis.

Konverentsi pildid leiate Sotsiaalministeeriumi Facebook´i lehelt: facebook/Sotsiaalministeerium