Tervise infosüsteemide kasutamine on märgatavalt kasvanud

(Postimees/Scanpix)

E-tervise sihtasutuse statistika näitab, et alates 2010. aasta algusest on tervise infosüsteemi dokumente edastatud ja neid vaadatud üha kasvavas tempos ning see kasv kiireneb üha.

Näiteks kasvas digiloo päringute arv 2010. aasta keskpaigast tänaseks pea üheksa korda. Päringute arv jätkab kasvamist koos edastatavate dokumentide arvu kasvuga – augusti lõpuks oli käesoleval aastal edastatud 2,3 miljonit dokumenti, mis on 25% enam kui 2012. aasta sama aja jooksul, teatas sotsiaalministeerium.

Ka patsientide aktiivsus oma terviseandmete vaatamisel on sel aastal märgatavalt tõusnud. Kui 2012. aasta detsembris oli vaatamisi 62 575, siis vaid kolme kuuga tõusis vaatamiste arv enam kui 20 000 võrra.

Aktiivselt kasutatakse ka digiretsepti. 2012. aastal kirjutati 96% retseptidest välja digitaalselt.

Sotsiaalministri hinnangul on e-tervise süsteemide kasutamise sagenemise peamisteks teguriteks suurenenud kasutusmugavus erinevatele kasutajatele – näiteks lihtsustab perearstide käsutusse antud digitempli lahendus neil dokumentide edastamist kesksüsteemi ning tulemuseks on andmete edastamise hüppeline kasv.

Allikas uudised.err.ee