Maailma Terviseorganisatsiooni kohtumine toob Eestisse e-tervise eksperdid kuuest riigist

16. mail 2013. a alanud kahepäevasel Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) poolt kokkukutsutud kohtumisel arutlevad kuue riigi eksperdid e-tervise lahenduste standardite ja infovahetusvõime üle.

Tallinnas toimunud kohtumine on üks osa laiemast Maailma Terviseorganisatsiooni korraldatavate konsultatsioonide seeriast, mille raames kaardistatakse erinevate riikide kogemusi ja probleeme eesmärgiga leida lahendusi, kuidas parandada terviseandmete infovahetust ja muuta see sujuvamaks. Selleks, et oleks võimalik andmevahetus erinevate infosüsteemide vahel, peavad tervishoiuteenuse osutajad kasutama digitaalseks andmevahetuseks ühtseid andmevahetusstandardeid. Andmete standardiseeritus on aluseks nii informatsiooni kiiremal töötlemisel kui ka selle kvaliteedi tagamisel. WHO korraldatavatel kohtumistel jagavad eksperdid terviseandmete standardiseerimise kogemust oma riikides, sealhulgas erinevate standardite kasutamise vajadust, nende rakendamise ja kohandamise võimalusi ning kaasnevaid probleeme ja takistusi. Konsultatsioonide tulemusel on kavas välja töötada e-tervise andmevahetuse rakendusjuhised riikidele.

Lisaks Eesti delegatsioonile osalevad kohtumisel e-tervise ekspertid Horvaatiast, Ungarist, Moldovast, Serbiast, Suurbritanniast ja Norrast. Visiidi raames külastavad osalejad lisaks E-tervise Sihtasutusele ka Sotsiaalministeeriumi ja Ida-Tallinna Keskhaiglat, et tutvuda Eesti tervishoiu infotehnoloogiliste lahenduste ja süsteemidega. Konverentsi aitavad korraldada Maailma Terviseorganisatsiooni esindus Eestis, Eesti E-tervise SA ja Sotsiaalministeerium.

who 17062013

E-tervise SA arhitekt Artur Novek tutvustab külalistele kohalikke infosüsteeme