Viga
  • JUser: :_load: Kasutajat ID-ga 82 ei leitud

Telemeditsiini töötoas arutati südamehaigete suremuse vähendamist

9. oktoobril arutati E-tervise töötoas „Telemeditsiin perearsti teenistuses“, kuidas telemeditsiini teenuste abil ohjeldada kroonilisi haigusi, sh südamehaigusi põdevate patsientide olukorda eri piirkondades ja suremuse vähendamist. Esmakordselt tutvustati perearstide seas läbi viidud telemeditsiini vajadusi käsitlevat küsitlust.

Tänavu sügisel viidi perearstide seas läbi küsitlus, kus uuriti nende vajadusi seoses telemeditsiiniga. Küsitluse tulemusi tutvustati esmakordselt töötoas „Telemeditsiin perearsti teenistuses.“ Enamik kroonilisi südamehaigusi põdevad patsiendid saavad telemeditsiini tehnikaga hästi hakkama ja on sellise kaughooldusega rahul. Eriti hästi toimib see piirkondades, kus ligipääs tervishoiuteenusele on piiratud.

Eesti E-tervise Sihtasutuse e-tervise ekspert dr Peeter Ross: „Telemeditsiini teenused aitaksid lahendada Eesti tervishoiu kitsaskohti, eriti tervishoiuteenustele ligipääsu kaugemates piirkondades. Paljud kroonilisi haigusi põdevad patsiendid, südamehaiged kaasa arvatud, on suutelised koostöös perearstiga tervisejälgimiseks telemeditsiini kaudu. Euroopa Liidu Regionaalse Telemeditsiini Foorum ja Eesti Telemeditsiini Seltsing toetavad seda projekti ning loodavad Skandinaaviamaade eeskujul käivitada telemeditsiiniteenused peatselt ka Eestis. Lahendamist vajavad veel organisatoorsed ja rahastamisega seotud küsimused. Eestis Tervishoiule tähendab see kulude optimeerimist,“ sõnas dr Ross.

Telemeditsiiniteenuste kasutuselevõtt pere- ja eriarstide igapäevatöös võimaldaks Eesti tervishoiu ressursside optimeerimist ja toetaks patsiendikeskse tervishoiusüsteemi tekkimist.

Sihtasutuse E-tervis töötuba toimub koostöös Eesti Telemeditsiini Seltsinguga ja Regionaalse Telemeditsiini Foorumiga (RTF). Regionaalse Telemeditsiini Foorumi projekti ühe tulemina koostati telemeditsiiniteenuste kasutamise hea tava juhend südame- ja veresoonkonnahaiguste ravis. Juhendis viidatakse, et telemeditsiiniteenuste rakendamine võib aidata kroonilise SVH diagnoosiga patsiente. Telemeditsiiniteenuste abil on võimalik vähendada suremust, parandada elukvaliteeti ja vähendada kulusid

Töötoas arutati koos perearstide ja teiste tervishoiuvaldkonna spetsialistidega, missugused telemeditsiiniteenused võiksid toetada perearsti tema töös. Töötoas tutvustatud küsitluse „Perearstide hoiakud telemeditsiini suhtes“ põhjal olid arutlusel ka Regionaalse Telemeditsiini Foorumi ja e-Medic projektide vältel koostatud tulemid ja lahendused.

Taustainfo

RTF projektis osaleb 9 partnerit erinevatest Euroopa riikidest, sh Eesti E-tervise Sihtasutus. RTF projekti eesmärkideks on telemeditsiini ekspertvõrgustiku loomine, telemeditsiini hea tava suuniste ja soovituste koostamine südame- ja veresoonkonnahaiguste, diabeedi ja kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse ravis kasutamiseks, et toetada telemeditsiini teenuste ulatuslikumat rakendamist Euroopa riikides. Projekt kestab kolm aastat ja seda rahastatakse Euroopa Liidu INTERREG IVC piirkondadevahelisest koostööprogrammist. Projekt lõpeb 2012. aasta detsembris.

Info ja kontakt:
Monika Tartu
projektijuht
Eesti E-tervise Sihtasutus
Tel +372 56 655 301
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.