Rahvusvahelisel telemeditsiini seminaril osales ka president Ilves

24. aprillil toimus Tallinnas Swissôtelis rahvusvaheline telemeditsiini poliitikasoovituste seminar eesmärgiga teavitada ühiskonda telemeditsiiniteenuste laiema rakendamise vajalikkusest ja koostada telemeditsiiniteenuste rakendamise poliitikasoovitused. Paneeldiskussioonis osales ka president Toomas Hendrik Ilves, kes juhib Euroopa Liidu e-tervise töörühma.

Rahvusvaheline telemeditsiini poliitikasoovituste seminar © Georg Vestel (VEK foto)

Rahvusvaheline telemeditsiini poliitikasoovituste seminar © Georg Vestel (VEK foto)

Eestis on läbi viidud ja ka praegu käimas mitmeid telemeditsiinialaseid projekte. Üheks neist on Regionaalne Telemeditsiini Foorum (RTF), milles osaleb Eesti E-tervise Sihtasutus. Telemeditsiiniteenuste laiema rakendamise vajalikkusest teavitamise ja poliitikasoovituste koostamise eesmärgil toimus 2012. aasta 24. aprillil RTF projekti raames Tallinnas rahvusvaheline telemeditsiini poliitikasoovituste seminar. Seminaril osalesid teiste seas ettekannetega president Toomas Hendrik Ilves, riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna, Tallinna Ülikooli dotsent Kristjan Port ja e-tervise ekspert dr Peeter Ross. Üritusel osalesid meditsiinitöötajad, IT arendajad, avaliku sektori töötajad, e-tervise eksperdid, patsiendid ja teised, kes e-tervisega seotud või valdkonnast huvitatud.

President Ilves rõhutas oma kõnes Euroopa Liidus vabalt liikuvate tervishoiuandmete vajalikkust, sõnades, et iga inimese digitaalselt salvestatud terviseandmed kuuluvad sellele konkreetsele inimesele, ta peab pääsema ükskõik millisel ajahetkel neile ligi ja saama vajadusel otsida ükskõik kust Euroopast parimaid ravivõimalusi. „Euroopa Liit seisab tõsise ülesande ees, et leida e-lahendused, mis võimaldaksid meil osa saada kvaliteetsest ravist kogu Euroopas," ütles Eesti riigipea, kelle juhitav Euroopa Liidu e-tervise töörühm esitleb e-tervise lõppraportit maikuus Kopenhaagenis, Euroopa Liidu tervishoiuministrite kohtumisel.

Pärastlõunal jätkus seminar kitsamas ringis, kus RTF projekti partnerid arutlesid telemeditsiini poliitikasoovituste üle ja kuulati erinevate riikide näiteid telemeditsiini rakendamise kohta kohalikul tasandil.

RTF projekti põhitegevused on suunatud telemeditsiinialaste heade tavade juhiste koostamisele ja telemeditsiini teenuste rakendamise toetamisele. Projektis osaleb kokku üheksa partnerit erinevatest Euroopa riikidest. RTF projekti raames on tänaseks välja töötatud telemeditsiini hea tava suunised diabeedi, kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse, südame- ja veresoonkonna haiguste ravis. Valminud on hea tava suunised telemeditsiinis kasutusel olevate IT-tugiteenuste paremaks rakendamiseks krooniliste haiguste ravis. Partnerriikidel, sh Eestil on valminud hea tava suuniseid võimalik kohandada ja rakendada oma riigi või piirkonna vajadustele vastavalt. 2012. aastal keskendutakse telemeditsiiniteenuste laiemaks rakendamiseks vajalike poliitikasoovituste koostamisele ja seda tööprotsessi juhib Eesti E-tervise Sihtasutus. Juhistega saab tutvuda projekti kodulehel.
Rohkem infot projekti tegevuste kohta...

Maarja Karjaherm
Kommunikatsioonijuht
Eesti E-tervise Sihtasutus
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.