Tallinnas toimub Rahvusvaheline telemeditsiini poliitikasoovituste seminar

24. aprillil algusega kell 9.30 toimub Tallinnas Swissôtelis Rahvusvaheline telemeditsiini poliitikasoovituste seminar eesmärgiga teavitada ühiskonda telemeditsiiniteenuste laiema rakendamise vajalikkusest ja koostada telemeditsiiniteenuste rakendamise poliitikasoovitused.

Eestis on läbi viidud ja ka praegu käimas mitmeid telemeditsiinialaseid projekte. Üheks neist on Regionaalne Telemeditsiini Foorum (RTF), milles osaleb Eesti E-tervise Sihtasutus. Telemeditsiiniteenuste laiema rakendamise vajalikkusest teavitamise ja poliitikasoovituste koostamise eesmärgil toimub 2012. aasta 24. aprillil RTF projekti raames Tallinnas Rahvusvaheline telemeditsiini poliitikasoovituste seminar. Seminaril osalevad teiste seas ettekannetega president Toomas Hendrik Ilves, riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna, Tallinna Ülikooli dotsent Kristjan Port ja e-tervise ekspert dr Peeter Ross. Ürituse sihtgrupp on kõik meditsiinitöötajad, IT arendajad, avaliku sektori töötajad, e-tervise eksperdid, patsiendid ja kõik teised telemeditsiini huvilised. Üritus on inglise keeles.

RTF projekti põhitegevused on suunatud telemeditsiinialaste heade tavade juhiste koostamisele ja telemeditsiini teenuste rakendamise toetamisele. Projektis osaleb kokku üheksa partnerit erinevatest Euroopa riikidest. RTF projekti raames on tänaseks välja töötatud telemeditsiini hea tava suunised diabeedi, kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse, südame- ja veresoonkonna haiguste ravis. Valminud on hea tava suunised telemeditsiinis kasutusel olevate IT-tugiteenuste paremaks rakendamiseks krooniliste haiguste ravis. Partnerriikidel, sh Eestil on valminud hea tava suuniseid võimalik kohandada ja rakendada oma riigi või piirkonna vajadustele vastavalt. 2012. aastal keskendutakse telemeditsiiniteenuste laiemaks rakendamiseks vajalike poliitikasoovituste koostamisele ja seda tööprotsessi juhib Eesti E-tervise Sihtasutus. Juhistega saab tutvuda projekti kodulehel http://regional-telemedicine.eu/. Projekti tegevuste kohta on rohkem infot ka siin: RTF. Seminari päevakavaga saab tutvuda siin: Kutse.

Lisainfo:
Maarja Karjaherm
Eesti E-tervise Sihtasutuse kommunikatsioonijuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.