Tunnustati parimaid e-lahendusi

17. veebruaril, kolmandal infoühiskonna konverentsil „Tark mees taskus" tunnustati parimaid Eestis valminud e-lahendusi. Konkursi „Parim Sisuteenus 2009" võitnud lahendused esindavad Eestit rahvusvahelisel konkursil World Summit Award (WSA), mille eesmärk on tutvustada maailma parimaid e-valdkonna sisuteenuseid ja innovatiivseid lahendusi.

Seitsmes eri kategoorias kandideeris sel aastal kokku 27 lahendust, 2007. aastal osales 19 lahendust. Auhinnad vastavalt WSA hindamiskriteeriumitele jagunesid kategooriate kaupa järgmiselt:

e-valitsus ja institutsioonid: Ettevõtjaportaal ja piiriülene digiallkiri, https://ettevotjaportaal.rik.ee (Registrite ja Infosüsteemide Keskus)

e-tervis ja keskkond: Tervise infosüsteem, (Eesti E-tervise Sihtasutus)

e-õpe ja haridus: Looduskalender,  http://www.looduskalender.ee(MTÜ Loodushariduse Ühendus)

e-meelelahutus ja mängud: Internetikeskkond mudilastele,  http://www.mudila.lastekas.ee(Lasteveeb OÜ)

e-kultuur ja pärand: Saaga, http://www.ra.ee(Rahvusarhiiv)

e-äri ja ettevõtlus: Laat.ee, http://www.laat.ee(MTÜ Virtuaalturg)

e-kaasamine ja osalemine. TID+ http://tidplus.net(E-Riigi Akadeemia); TID+ rakendamise näidisprojekt: Osalusveeb https//www.osale.ee (Riigikantselei)

Kategoorias e-Teadus ja tehnoloogia projekte ei esitatud.

Traditsiooniliselt oli võitjatele auhinnaks Tiina Sarapuu autoritööna valminud klaasraamat, mis sümboliseerib sidet virtuaalse ja käegakatsutava maailma vahel.

Lisainfot konkursi kohta e-konkurss.blogspot.com.  Konkursi korraldas WSA Eesti esindaja ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Pressiteade

Kunnar Kukk
Avalike suhete osakond
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
tel: 625 6430; 5661 7130

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.