Regional Telemedicine Forum

logo_eu_RTF rtf logo interreg4.jpg

Eesti E-tervise Sihtasutus osaleb partnerina projektis Regional Telemedicine Forum (RTF). Projekti põhieesmärgiks on rahvusvahelise koostöövõrgustiku loomine, mis keskendub telemeditsiinialaste parimate praktikate koostamisele ja rakendamisele. Projektis osaleb kokku üheksa partnerit erinevatest Euroopa riikidest, ning peapartneriks on Region of Southern Denmark. Projekti rahastatakse programmist Interreg IVC Innovation and Environment Regions of Europe Sharing Solutions (http://www.interreg4c.net/)
Projekt kestab 2010. aasta jaanuarist kuni 2012. aasta detsembri lõpuni.

Miks RTF projekt algatati?

Euroopa piirkondades vajavad lahendamist sarnased sotsiaalsed, poliitilised ja majanduslikud väljakutsed nii täna kui ka tulevikus. Lisaks piiratud eelarve tingimustele seisab tervishoiuvaldkond silmitsi aina kasvava nõudlusega tervishoiuteenuste järele. Euroopa piirkondades toimuvad demograafilised muudatused ning suureks väljakutseks on võrdse juurdepääsu tagamine tervishoiuteenustele nii linnades kui ääremaadel elavatele inimestele. Telemeditsiin, so tervishoiuteenuste osutamine distantsilt, võimaldab samaaegselt nii piirkondlike probleemide lahendamist kui ka Euroopa kodanike, patsientide ja tervishoiuteenuste osutajate elukvaliteedi tõstmist. Tõendatud on, et lisaks ääremaadel elavatele kodanikele saavad telemeditsiinist kasu ka vanemad patsiendid ja invaliidid, keda tervishoiukeskusest individuaalselt jälgitakse ja keda saab ravida kodus või abistada nii, et neil on võimalik elada peaaegu normaalset elu.
RTF projekti vältel analüüsitakse telemeditsiini häid tavasid poliitika tasandil, ning levitades häid tavasid aidatakse kaasa Euroopa telemeditsiini alase innovatsiooniga ja kommertsialiseerimisega seotud juhtimissuutlikuse tõstmisele.

Projekti tegevused

Arenenud ja vähem arenenud piirkondadest koosneva mitmekülgse temaatilise võrgustiku loomine;
Telemeditsiini heade tavade ja edukate pilootprojektide analüüs ja know-how vahetamine;
Telemeditsiini teemade populariseerimine ja teadlikkuse tõstmine;
Poliitikute ja tehnoloogia ekspertide kaasamine piirkonniti;
Telemeditsiini lahenduste juurutamist mõjutavate poliitikate ja strateegiate arendamine.


Vaata ka RTF kodulehekülge aadressil www.regional-telemedicine.eu

Kontaktid:
Peeter Ross, MD / Projekti ekspert
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.