Tervise infosüsteem

2008. aastal loodud tervise infosüsteem (Digilugu), mida haldab ja arendab Eesti E-tervise Sihtasutus, on erinevaid lahendusi hõlmav tervishoiusektori koostöömudel, mille üheks oluliseks osaks on riigi infosüsteemi kuuluv andmekogu.

Tervishoiuteenuste korraldamise seaduse, Tervise Infosüsteemi Põhimääruse ja Sotsiaalministri 17. septembri 2008. a määrusega nr 53 "Tervise infosüsteemi edastatavate dokumentide andmekoosseisud ning nende säilitamise tingimused ja kord" on sätestatud tervishoiuteenuse osutajate kohustus edastada andmeid tervise infosüsteemi. 

Tervise infosüsteem on riigi infosüsteemi kuuluv andmekogu, milles töödeldakse tervis-hoiuvaldkonnaga seotud andmeid tervishoiuteenuse osutamise lepingu sõlmimiseks ja täitmiseks, tervishoiuteenuse kvaliteedi ja patsiendi õiguste tagamiseks ning rahva tervise kaitseks, sealhulgas tervislikku seisundit kajastavate registrite pidamiseks ja tervishoiu juhtimiseks (Tervishoiuteenuste korraldamise seadus, §59¹ lõige 1).

Tervise infosüsteemi vastutav töötleja on Sotsiaalministeerium ning volitatud töötleja Eesti E-tervise Sihtasutus. Tervise infosüsteemiga liidestumiseks peavad tervishoiuteenuse osutajad sõlmima lepingu Eesti E-tervise Sihtasutusega.

Tervishoiuteenuse osutajal tekkivate tervise infosüsteemiga seotud infotehnoloogiliste ning organisatoorsete küsimuste lahendamiseks pakub Sihtasutus kasutajatoe teenust ööpäevaringselt, e-posti teel: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 694 3943.

el sotsiaalfond horisontaal kitsas

digilugu logo